MoH Infiltrator
Inne Gry MoH
Medal of Honor
Kody
Arty
Soundtrack

MoH Underground
Zapowiedź
Kody
Arty
Soundtrack

MoH Fighter Command
Zapowiedź

The All-Seeing Eye
The All-Seeing Eye


Czyli najlepszy program do wykrywania serwerów gier na świecie !!!

The All-Seeing Eye potocznie zwany przez graczy Eye został zapoczątkowany w 1999 roku . Eye jest programem który dość szybko przyjął się w świecie graczy multiplayer . Dzięki swojej prostej budowie (zbliżonej w działaniu do najprostszej aplikacji Windowsa) i łatwości obsługi jest na dzień dzisiejszym okrzyknięty najlepsza wyszukiwarką serwerów gier na świecie. Dzięki temu programowi można miedzy innymi zobaczyć poszczególne serwery na całym świecie jak i czas łączenia z nimi czyli PING, poszukać kumpla który gra na jakimś serwerze jak i zobaczyć jakie mapy są w dyspozycji danego serwera jak i dowiedzieć się kto jest adminem i na jakim sprzęcie dany serwer jest odpalony!!! Dzięki wielu filtrom, czyli kryteriom wyszukiwania, korzystanie z The All-Seeing Eye jest rzeczą łatwą, wygodną i przyjemną i nie jest zakłócane żadnymi reklamami.

I. Instalacja

Plik instalacyjny The All-Seeing Eye jest dostępny w naszym download jak i na głównej stronie Eye-a . Po ściągnięciu na dysk twardy instalki mamy do czynienia z standardowa procedurą instalacyjna , z tą różnicą ze pliki instalujące program w naszym komputerze będą ściągane z głównego serwera eye-a w celu zainstalowania najnowszej wersji tego programu. Gdy już pliki zostaną ściągnięte naciskamy INSTALL i najnowsza wersja The All-Seeing Eye zostanie zainstalowana w naszym komputerze. Procedura instalowania jest bardzo prosta!!!!

Kliknij na zdjęcie aby powiększyć

II. Konfiguracja

1. Ustawienie Prędkości Łącza

Po udanym zainstalowaniu Eye-a mamy do czynienia z trudniejsza strona tego programu!! Musimy uczynić parę kroków które pozwolą nam na prawidłowe korzystanie z programu. Pierwszą czynnością jest sprawdzenie szybkości swojego łącza lub wybranie już gotowych sugerowanych przez twórców szybkości czyli :
 • 28.8 Modem
 • 57.6 Modem
 • 56 K ISDN
 • 64 K ISDN
 • 112 K ISDN
 • 128 K ISDN
 • Faster
Kliknij na zdjęcie aby powiększyć


Jeśli nie jesteśmy pewni jaką prędkość przekazu posiadamy lub mamy szybsza niż 128 K ISDN wtedy musimy skorzystać z opcji „Auto-detect connection settings” Program sam nam obliczy jaką posiadamy prędkość transferu.

2. Wybranie Gry.

Po zmierzeniu przez eye-a prędkości musimy ja zatwierdzić lub jeśli jest za mała to odrzucić ! Po zatwierdzeniu mamy za sobą już troszkę roboty ale to dopiero początek !! O.K teraz bierzemy się do ustawiania gier na których chcemy grac za pomocą Eye! Podczas instalacji programu powinno mam automatycznie wykryć jakie posiadamy gry na dysku twardym ale nie zawsze to działa wiec jest tez 2 sposób na to żeby dodać do naszego spisu ulubione gry. Odpalamy program naciskamy F2 wyskakuje mam panel „Options”(cały panel Options będzie omówiony w dalszej części) przechodzimy do „Games” po lewej stronie widzimy 2 nagłówki „Installed Games i Not Installed”Gdy rozwiniemy nagłówek Installed Games powinny nam pojawić się gry które eye wykrył podczas instalacji. A jeśli rozwiniemy Not Installed wtedy będziemy widzieć wszystkie tytuły gier które mogą być obsługiwane przez Eye-a. Teraz należy wybrać z całej listy grę która nas interesuje (w naszym przypadku Medal Of Honor : AA)a nie została wyszukana przez eye-a . Po zaznaczeniu gry należy zaznaczyć dojście do pliku .exe Czyli „Program Location” .Jeśli znamy gdzie jest plik odpalający grę wtedy wciskamy „Browse” , a jeśli nie jesteśmy pewni to wciskamy „Auto Sesrtch” Wtedy program nam automatycznie go odszuka. Po odszukaniu pliku .exe zostaje nam jedynie wpisać nick pod którym chcemy grać w danej grze , wpisujemy to w „Player Name” . Dzięki Eye możemy to zrobić już teraz wpisując odpowiedni tekst. Niektóre gry, tj. Wolfenstein, Quake 3:Arena czy Soldier of Fortune, dzięki swojej specyficznej platformie pozwalają na wprowadzanie w grze niestandardowych nicków na przykład kolorowych. Dla przykładu: jeżeli chcemy otrzymać taką ksywkę – [BAD_BOYS]Piter wpisujemy: ^7[BAD_BOYS]1Piter Oznaczenia kolorów są następujące:

1 Czerwony 2 Zielony 3 Żółty 4 Niebieski 5 Jasny Niebieski 6 Różowy 7 Biały 8 Czarny.

Dzięki temu możemy zyskać naprawdę ciekawy nick Gdy już mamy wszystko uzupełnione możemy zatwierdzi ustawienia wciskając OK.

Kliknij na zdjęcie aby powiększyć


3. Konfiguracja serwerów.
Gdy już mamy wybraną grę przyszedł czas na dalszą Konfiguracja serwerów na których chcemy grać . W tym celu służy cale lewe górne okno w programie czyli Filtry (kryteria wyszukiwania) pomogą nam w odnalezieniu szukanego i satysfakcjonowanego nas serwera.

Kliknij na zdjęcie aby powiększyć


Jedną z głównych opcji w tym drzewku jest opcja „Modifiers” po naciśnięciu ukarze się nam drzewko z poszczególnymi opcjami:
 • Ping
 • Czyli zaznaczamy żeby Eye wyszukał nam serwery w których ping nie będzie przekraczał 300 , 200 , 100 , 50.
 • Password –
 • W tej opcji zaznaczamy czy program ma nam wyszukać serwery tylko z hasłem czy wszystkie.
 • Players –
 • Tu zaznaczamy czy chcemy żeby były widoczne serwery które są pełne albo te które nie są przez nikogo używane.
 • Contry –
 • I tu jest najważniejsza opcja czyli zaznaczenie kraju w którym znajduje się serwer na którym chcemy grac.
Czyli jeśli chcemy żeby Eye wyszukał nam serwery które znajdują się w Polsce robimy następujące kroki : Wybieramy Contry\Europe\Central Europe\Poland

Kliknij na zdjęcie aby powiększyć


OK już prawie kończymy , gdy już zaznaczyliśmy wszystko tak jak trzeba naciskamy przycisk Reflesh który znajduje się w górnym pasku lub naciskamy klawisz F5. Eye powinien skanować wszystkie serwery w Polsce i po chwili w prawej górnej ramce powinny pojawić się wszystkie serwery które działają na terenie Polski do wyboru do koloru.

Kliknij na zdjęcie aby powiększyć

III. Łączenie się z serwerem gry

Łączenie się z serwerem gry jest bardzo proste polega na wybraniu serwera który nas interesuje i kliknieciu na niego 2 razy. Podczas wybierania serwera na którym chcemy sobie zagrać musimy pamiętać o paru bardzo ważnych rzeczach. Przede wszystkim PING jest to czołowa sprawa podczas wybierania serwera do gry .Pamiętajcie czym mniejszy PING tym LEPIEJ . Musicie tez zwrócić uwagę ile playerów gra na serwerze ponieważ gdy będzie już full wtedy nie dostaniecie się na ten serwer. Serwery które na początku mają kłódeczkę są to serwery na które można wejść jedynie po wpisaniu hasła .Aby wpisać hasło musicie poczynić następujące kroki: Nacisnąć na wybrany serwer lewym przyciskiem myszki i następnie nacisnąć klawisz F4 pokaże się nam „Server Properties” , wpisujemy tam hasło i zatwierdzamy OK. I już możemy łączyć się z tym serwerem bez problemu.

IV. Objaśnienie Głównego pulpitu Eye

Kliknij na zdjęcie aby powiększyć

Jak widzicie główny pulpit Eye-a nie jest zbytnio skomplikowany. Mamy do czynienia z 16 przyciskami. Omówię najważniejsze.
 • Pierwsze 2
 • przyciski służą do cofnięcia wstecz (Go Back) lub powtórzenia (Go Forward) czynności.
 • Następne 4
 • przyciski są już głównymi przyciskami w Eye-u ponieważ służą do : Zakładania nowego serwera w eye-u , Pingowania (Przycisk PING)czyli sprawdzania czasu łączenia pomiędzy naszym komputerem a serwerem gry , Odświeżania wszystkich dostępnych serwerów (Przycisk Reflesh) oraz przerywanie jakiejkolwiek operacji (Przycisk Stop)
Mam nadzieje że wszystko zostało wyjaśnione i nie będziecie mieli żadnych problemów z obsługa programu The All-Seeing Eye.

Copyright by MoHCenter (C) 2010


Medal of Honor is a registered trademark and belongs to Electronic Arts inc.

Other trademarks are the property of their respective owners.


Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2020 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.


Electronic Arts Logo

Fotograf Kraków