MoH Infiltrator
Inne Gry MoH
Medal of Honor
Kody
Arty
Soundtrack

MoH Underground
Zapowiedź
Kody
Arty
Soundtrack

MoH Fighter Command
Zapowiedź

Team Speak
Instalacja Team Speak2

MoH:AA jako gra zespołowa wymaga dobrego zrozumienia. Co może być lepszego w tym wypadku od komunikacji głosowej ? Niestety MoH:AA nie została wyposażona w takie narzędzie (jak choćby CS). Pozostaje więc nam korzystanie z programów zewnętrznych, działających w tle. Mamy szeroki wybór! Od Roger Wilco (jeden z pierwszych takich programów), przez TeamSpeak (i właśnie o nim będzie ten art.) do Ventrilo (zupełna nowość, jednak jeszcze nie tak popularna). Skupmy się więc na TS2, a konkretnie wersji rc2_2032, która uważam za jest najlepszą i najłatwiejszą zarazem. Zaczniemy od instalacji. Przebiega ona gładko i bez komplikacji. Wszystkie pliki znajdziecie w dziale download na naszej stronie! Po udanej instalacji należy odpalić serwer. Tu zaczynają się problemy... Należy znaleźć osobę, która dysponuje zewnętrznym IP. Dopiero taki gracz może postawić serwer, z którym będziemy mogli się połączyć. Po odpaleniu serwera automatycznie przeskakuje nam do traya i wygląda tak:


Następnie zainstalujemy clienta. To podobnie jak serwer kwestia klikania dalej. Pamiętać należy wyłącznie o zainstalowaniu deckoderów dźwięku, o co zostaniemy poproszeni. Po tym wszystkim jesteśmy gotowi do uruchomienia TS. Po uruchomieniu programy klikamy connecion a potem connecto to server. Pokaże nam się takie okienko:

Kliknij na zdjęcie aby powiększyć

Wpisujemy po kolei nasz nick, ip serwera i hasło jeśli jest wymagane. Teraz connect. O ile wszystko poszło ok., to naszym oczom powinno ukazać się coś takiego:

Kliknij na zdjęcie aby powiększyć

Jeśli na serwerze są pokoje to możesz się przełączać miedzy nimi klikając na nazwie, lub przez specjalne skroty klawiszowe, które ustawiamy w tym okienku:

Kliknij na zdjęcie aby powiększyć

Klikamy add i mamy dwie opcje do wyboru. Albo przypiszemy klawisze do zmiany pokoju albo do „szeptania”. Wystarczy wiec tylko podać nick/ pokuj i klawisz do zmiany. W czasie gry wystarczy pacnąć klawisz i po kłopocie...

Kliknij na zdjęcie aby powiększyć

Na koniec wypada skonfigurować sobie dźwięk. Nic prostszego! Sięgamy do ostatniej zakładki:


W pierwszym dziale (Microphone Input Settings) polecam zaznaczyć Voice Normalization. W drugiej (Send Settings) wybieramy na jakąś głośność ma włączać się nadawanie, albo wybieramy nadawanie po naciśnięciu klawisza. Ja osobiście polecam reakcje na głos, ustawiam na niezbyt głośny i teraz cokolwiek powiemy poleci w internetowy eter:) Trzeci dział (Output settings) to ustawienia głośności słyszanego dźwięku. Myk polega na tym by tak ustawić, by dobrze słyszeć kolegów a także dźwięk w grze.

Mam nadziej, że to co napisałem pomoże Wam w grze. Powodzenia i udanych meczy!!

Copyright by MoHCenter (C) 2010


Medal of Honor is a registered trademark and belongs to Electronic Arts inc.

Other trademarks are the property of their respective owners.


Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2020 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.


Electronic Arts Logo

Fotograf Kraków