MoH Infiltrator
Inne Gry MoH
Medal of Honor
Kody
Arty
Soundtrack

MoH Underground
Zapowiedź
Kody
Arty
Soundtrack

MoH Fighter Command
Zapowiedź

Rifle Only - tylko dla prawdziwych mężczyzn.
Rifle Only (pol. Tylko karabin; w skrócie RO). Modyfikacja gry, która wprowadza na serwer tylko i wyłącznie jedną broń – karabin. Wybór innej broni jest niemożliwy, albo broń ta nie ma amunicji. Dodatkowo amunicji pozbawiony jest pistolet, nie występują też granaty. Modyfikacja dostępna jest już praktycznie dla każdego trybu gry, zaczynając na Team Dead Match (TDM) i Free For All (FFA), przez Obiective Match na Tug of War i Liberation kończąc, jednak najpopularniejsze tryby do TDM, FFA i OBJ. W dzisiejszym artykule opisze zasady jakie panują na tego typu serwerach oraz przedstawię kilka serwerów, każdy z innym trybem gry.
Zasady na serwerach z modyfikacją RO nie odbiegają znacząco od pozostałych trybów, z tą różnicą, że jak wspominałem należy grać tylko i wyłącznie karabinem. Niemcy mają do wyboru jedynie pospolitego Mausera oraz KAR98, natomiast możliwości wyboru broni wśród aliantów jest znacznie większa. Mosin Nagan, M1 Garand i Lee Enfield do tego jeszcze karabin snajperski Springfield ’03. Technicznie broń może znacząco się różnić. Mosin Nagan dostępny wraz z wyborem radzieckiej postaci, jest dobrym 5 strzałowym karabinem. Stosunkowo szybko się przeładowuje i ma dużą siłę rażenia, porównywalną do Mausera. M1 Garand dostępny dla wszystkich jednostek amerykańskich może być dobrą bronią ale wyłącznie w rękach już doświadczonych graczy. Ma mniejszą siłę rażenia niż pozostałe bronie, jednak jego plusem jest teoretyczny brak przeładowania broni. Pisze teoretyczny, bo jednak broń trzeba przeładować po każdym strzale (magazynek liczy 1 nabój) to jednak czas potrzebny na to jest praktycznie taki sam, jak u pozostałych broni czas na przeładowanie broni po strzale. Lee Enfield dostępny razem z wyborem postaci brytyjskich. Na niektórych serwerach jest nie blokowana ilość amunicji, i w tym wypadku Lee ma aż 10 naboi w jednym magazynku! Teoretycznie dając Ci więcej szans na zwycięstwo w pojedynku, jednak na wielu serwerach jest ustawione domyślnie 5 sztuk nabojów na magazynek, a wtedy broń ta już niczym nadzwyczajnym się nie wyróżnia.
Używanie broni snajperskiej nie jest na ogół blokowane, co najwyżej jest wprowadzany limit jednego lub dwóch karabinów na drużynę. Techniki gry na tego typu serwerach z bronią snajperską nie odbiegają znacząco od pozostałych serwerów, z małą różnicą pojedynków bezpośrednich z wrogiem. W tym wypadku lepiej używać snajperki niż kolby od pistoletu (chyba, że wiesz, że przeciwnik ma mało życia), zawsze jest szansa trafienia i przy tym zabicia wroga. Jeżeli interesuję Cię technika snajperska zapoznaj się z naszym artykułem dotyczącym gry bronią wyborową.
Czas teraz opisać trzy dość znane i ciekawe serwery, które oferują grę z modyfikacją Rifle Only. Każdy z serwerów oferuje przy tym inny tryb gry:
· -=[S.E.K]=- jeden z najsłynniejszych serwerów gdzie gra się na modyfikacji RO. Tryb gry Team Dead Match. Gra się wyłącznie na jednej mapie – Stalingradzie (Stalingrad Only). Wyłączony bash(uderzanie kolbą), jeden granat dymny. Polecam wyszukanie tego serwera i dodanie do listy ulubionych.
· *MOHM* również jeden z popularniejszych serwerów na których gra się ten tryb gry. Tutaj dostępny tryb to Free For All. Podobnie jak serwer klanu S.E.K oferuje tylko jedną mapę – Stalingrad. Bash jest włączony, jeden granat dymny
· =[F.U.F]= – serwer klanu Friends Under Fire, dość duża pojemność nawet do 24 graczy. Popularny dzięki połączeniu trybu Obiective z Freeze Tag. Rotacja map: The Hunt, V2, The Bridge. Bash włączony, brak granatów. Gorąco polecam ten serwer.

Mam nadzieję, że ten krótki poradnik o modyfikacji Rifle Only skusi was na mały eksperyment, który pokaże wam na ile dobrymi graczami jesteście. Bo nie liczy się tylko bieganie i bezmyślne strzelanie do wszystkich, ale również taktyka i przede wszystkim celność. Im lepsza taktyka tym celność rośnie a również z tym podnosisz swoją reputację. Jeżeli uważasz, że czas najwyższy zmienić coś w swojej grze zacznij od modyfikacji Rifle Only.

Copyright by MoHCenter (C) 2010


Medal of Honor is a registered trademark and belongs to Electronic Arts inc.

Other trademarks are the property of their respective owners.


Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.


Electronic Arts Logo