MoH Infiltrator
Inne Gry MoH
Medal of Honor
Kody
Arty
Soundtrack

MoH Underground
Zapowiedź
Kody
Arty
Soundtrack

MoH Fighter Command
Zapowiedź

Klany klanówki...
Jak widzimy powstają nowe klany, niektóre ze starych przekształcają się - dzielą lub jednoczą, ogólnie rzecz biorąc sytuacja bardzo się ożywiła. I nie dziwota, wielu chce wziąć udział w lidze, a jedynym warunkiem jest przynależność do klanu.

Niektórzy się krzywią, narzekają, że kiedyś przynależność do klanu to było COŚ, a teraz, gdy klany rosną, jak grzyby po deszczu, owa przynależność spowszechniała i często ogranicza się do tych kilku literek bądź znaczków przed ksywką. Rzeczywiście, powstaje dużo słabych i niezdyscyplinowanych klanów (niektóre się nawet rozpadną lub nigdy tak naprawdę nie zaistnieją) ale niektóre z tych nowych zespołów szybko załapią o co chodzi i stworzą konkurencję dla pozostałych. Póki co, największą zaletą tego całego zamieszania są liczne klanówki. Rozgrywane są przez klany nie tylko w celu sprawdzenia się z innymi - kto lepszy - lecz przede wszystkim są to sprawdziany dla samego klanu, dobra zabawa oraz jednocześnie bardzo owocne ćwiczenia prawdziwej gry zespołowej.

MOH to gra zespołowa i każdy, kto brał udział w kilku klanówkach (a przynajmniej jednej dobrze zorganizowanej) może potwierdzić, że gra "otwarta" na necie oferująca namiastkę pracy zespołowej to nic w porównaniu z rozgrywką między klanami. Gra otwarta często sprowadza się do wyścigu na fragi, a praca zespołowa podczas niej to co najwyżej 2-3 osobowe grupki osłaniających się nawzajem kolegów (a często i o tym można tylko pomarzyć).

Klanówka to zupełnie co innego - tutaj liczy się zespół, a z cech jego członków na plan pierwszy wychodzi zdyscyplinowanie i umiejętność pracy w zespole - "W akcji sam nie masz szans" :-). Oczywiście indywidualne umiejętności też się liczą, ale zdecydowanie schodzą na drugi plan. Nikt normalny nie będzie grał na fragi podczas klanówki. Dla każdego najważniejsze jest zwycięstwo drużyny, oczywiście nie zaszkodzi ukatrupić paru przeciwników własnoręcznie - jest to bardzo przyjemne ale nie konieczne, osobiście nie mam nic przeciwko temu, żeby ktoś inny dobił kilku ostrzelanych przeze mnie wrogów.
Emocje podczas klanówek też są całkowicie inne niż podczas powszedniej gry na necie. W czasie klanówki nie ma czasu na odetchnięcie, jak zginiesz to do ostatniej chwili przeżywasz losy reszty teamu i do końca liczysz na zwycięstwo swoich (nie tak jak w grze otwartej, gdzie po śmierci ze zniecierpliwieniem czekasz na następną rundę niezależnie od wyniku obecnej).

Uwielbiam klanówki i bardzo się cieszę z tego, że jest coraz więcej dobrze zorganizowanych klanów oraz coraz więcej KLANÓWEK.
Najfajniejsze w tym wszystkim jest to, że każda następna klanówka jest lepsza - coraz lepiej znasz swój zespół, coraz lepiej wiesz czego się możesz spodziewać po swoich kolegach, a cały klan jest zdolny do przeprowadzania coraz to składniejszych akcji, które oczywiście są za każdym razem lepiej przygotowane i lepiej kierowane. No i nigdy nie wiadomo co wymyśli przeciwnik.

Pamiętajcie o tym aby słowa KLAN nie sprowadzać tylko do gry. Jest to grupka ludzi spotykających się po to, aby sobie pograć i mile spędzić czas, ale i nie tylko. KLAN to ogrom godzin spędzonych na ts-ie rozmawiając na rożne tematy często rozwiązując swoje problemy. KLAN to kumple. Zdążają się oczywiście kłótnie, ale jest to jak najbardziej normalne. Wszystko można wyjaśnić i się jakoś dogadać jest to tylko kwestia podejścia do sprawy.

artykuł pochodzi ze strony www.counter-strike.pl remix by Mr.Salieri.

Copyright by MoHCenter (C) 2010


Medal of Honor is a registered trademark and belongs to Electronic Arts inc.

Other trademarks are the property of their respective owners.


Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2020 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.


Electronic Arts Logo

Fotograf Kraków