MoH Infiltrator
Inne Gry MoH
Medal of Honor
Kody
Arty
Soundtrack

MoH Underground
Zapowiedź
Kody
Arty
Soundtrack

MoH Fighter Command
Zapowiedź

Ksiazki
Opowieść o bitwie i zbombardowaniu klasztoru na podstawie relacji żołnierzy i mnichów oraz dokumentów.


Wojna i medycyna ( Hans Killian )

Autor książki, wybitny chirurg, w latach 1941-1943 przebywał na froncie wschodnim jako chirurg konsultant niemieckiej 16 Armii walczącej na północy Rosji. Przez dwa lata był nieustannie w drodze między szpitalami polowymi i punktami opatrunkowymi, doglądając leczenia rannych, instruując lekarzy wojskowych, operując rany postrzałowe, nastawiając złamania i lecząc odmrożenia. Powstał wyjątkowej wartości, niezwykle rzadki w literaturze wojennej dokument przedstawiający wojnę widzianą oczami niemieckiego lekarza.


Niebo w ogniu ( Alfred Price )

Pasjonujące opowieści o 22 akcjach lotniczych, począwszy od wojny włosko-tureckiej w 1911 roku, poprzez I i II wojnę światową, Wietnam, Falklandy, Kuwejt, na konflikcie w Kosowie w 1999 roku kończąc. Autor sięga do wspomnień pilotów i dokumentów archiwalnych, tworząc barwną kronikę lotów bojowych i ukazując ewolucję techniki lotniczej i taktyki walki w powietrzu w ciągu dziewięciu dekad XX wieku.

Dr Alfred Price znany brytyjski historyk lotnictwa, jest autorem 44 książek o tematyce lotniczej, w tym Podniebnych bitew (Magnum 1999), a także The Spitfire Story, The Hardest Day o Bitwie o Anglię, One Day in a Long War o wojnie powietrznej nad Wietnamem oraz trzytomowej pracy The History of US Electronic Warfare o wojnie radioelektronicznej. Służył jako oficer RAF-u. Podczas wojskowej kariery lotniczej spędził 4000 godzin w powietrzu. Jest członkiem Królewskiego Towarzystwa Historycznego.


BERLIN ( Antony Beevor )

Wspaniała epopeja ostatnich dni II wojny światowej w Europie: krwawy marsz Armii Czerwonej na Berlin i zdobycie stolicy III Rzeszy. Antony Beevor z epickim rozmachem przedstawia działania militarne, strategie najwyższych dowódców i gry polityków, a także dramat ludności cywilnej zamieszkującej tereny Rzeszy, przez które przetoczyła się ofensywa radziecka, w tym Prus Wschodnich, Pomorza Zachodniego. Ostatni akt rozgrywa się w ruinach, piwnicach, bunkrach i schronach oblężonego Berlina. Zrekonstruowane na podstawie dokumentów z archiwów niemieckich, amerykańskich, francuskich, szwedzkich i byłych archiwów radzieckich sceny barbarzyństwa, fanatyzmu, pychy, tchórzostwa i głupoty przeplatają się z przykładami nadzwyczajnej odwagi, poświęcenia, dążenia do zachowania godności i przetrwania okrucieństw wojny. Tworzą one panoramiczny, wielostronny obraz tamtych dni, w których decydowały się losy powojennej Europy.


Skrzydlaty sztylet ( Roy Farran )

Wspomnienia oficera Special Air Service (SAS), słynnych brytyjskich jednostek specjalnych.
Walki z armią włoską w 1940 roku w Afryce Północnej, gdzie autor wylądował najpierw z brygadą pancerną. Potem Kreta, niemiecka niewola, ucieczka ze szpitala jenieckiego i grecki ruch oporu. Kolejna kampania północnoafrykańska, następnie desant na Sycylii, już z jednostkami SAS, i działania dywersyjne za linią frontu we Włoszech i Francji. Napisane wkrótce po wojnie wspomnienia Roya Farrana, wielokrotnie wznawiane, są cennym dokumentem i znakomitą książką akcji.


Żołnierze widma ( Hampton Sides )

Wstrząsająca opowieść o jednej z największych bohaterskich akcji w czasie II wojny światowej. W styczniu 1945 roku 121 żołnierzy z elitarnego 6 batalionu rangersów Armii Stanów Zjednoczonych podjęło próbę uratowania z japońskiego obozu na Filipinach 513 jeńców wojennych, wśród których obok Amerykanów byli także Brytyjczycy, Holendrzy, Norwegowie i Kanadyjczycy. W wielu obozach armia japońska, wycofując się przed nacierającymi wojskami amerykańskimi, już likwidowała jeńców.


Komandosi ( John Durnford-Slater )

Wspomnienia dowódcy pierwszego oddziału brytyjskich komandosów w czasie II wojny światowej. Generał John Durnford-Slater stworzył i wyszkolił w 1940 roku 3 Commando, którego zadaniem stało się nękanie sił nieprzyjaciela wszędzie tam, gdzie nie można było posłać oddziałów regularnej armii. Dowodził najsłynniejszymi operacjami brytyjskich komandosów: rajdami zwiadowczymi na Lofoty i Vagsoy u wybrzeży Norwegii, atakiem na Dieppe, akcjami we Włoszech, Francji, Belgii, Holandii i w Niemczech. W swej książce opisuje nie tylko walki i heroizm żołnierzy, ale także ich życie codzienne z jego często zabawnymi incydentami.


Polski Wrzesień ( Janusz Piekałkiewicz )

Dramatyczny scenariusz wydarzeń Września 1939 roku, pokazanych poprzez oryginalne materialy źródłowe.
Rozpoczyna się on spotkaniem ministra Becka
z Hitlerem w Berchtesgaden 5 stycznia 1939 roku, kończy niemiecką paradą zwycięstwa
w Warszawie 5 października i kapitulacją polskich oddziałów pod Kockiem. Grę polityków, decyzje dowódców, działania Wehrmachtu
i Armii Czerwonej, obronę Polaków Piekałkiewicz dokumentuje z precyzją, dzień po dniu
i z perspektywy wszystkich uczestników wydarzeń.
Interesujące jest również spojrzenie autora zawarte w części narracyjnej. Klimat tamtych dni znakomicie oddają zdjęcia, z których wiele ma charakter unikalny.


D-Day ( Stephen E. Ambrose )

Wstrząsająca opowieść o inwazji aliantów w Normandii, która powstała na podstawie 1400 ustnych i pisemnych relacji amerykańskich, kanadyjskich, brytyjskich, francuskich, a także niemieckich żołnierzy. Autor sięgnął również
do wywiadów z mieszkańcami normandzkiego wybrzeża oraz listów i dokumentów.
Stephen E. Ambrose, wykładowca historii
na University of New Orleans, jest także dyrektorem Eisenhower Center i National D-Day Museum w Nowym Orleanie. Napisał kilkanaście książek historycznych, między innymi dwutomową biografie Dwighta D. Eisenhowera. Był konsultantem historycznym Stevena Spielberga, reżysera głównego filmu Szeregowiec Ryan, zawierającego sceny zapożyczone
z książki D-Day.


Kompania braci ( Stephen E. Ambrose )

Stephen E. Ambrose
Kompania braci

Od Normandii do Orlego Gniazda Hitlera

tłum. Leszek Erenfeicht

Opowieść o żołnierzach sławnej amerykańskiej kompanii piechoty spadochronowej od chwili sformowania w lecie 1942 roku
i rygorystycznego szkolenia w Stanach Zjednoczonych poprzez lądowanie w Normandii w D-Day aż do zajęcia Orlego Gniazda Hitlera
w Obersalzbergu w maju 1945 roku. To właśnie
w tej kompanii służył żołnierz, którego losy stały się kanwą scenariusza filmu Szeregowiec Ryan Stevena Spielberga.

Steven Spielberg i Tom Hanks na podstawie tej książki wyprodukowali dziesięcioodcinkowy
serial telewizyjny.

Stephen E. Ambrose, wykładowca historii na University of New Orleans, dyrektor Eisenhower Center i National D-Day Museum w Nowym Orleanie. Napisał kilkanaście książek, między innymi dwutomową biografię Dwighta D. Eisenhowera oraz D-Day (Wydawnictwo Magnum 1999), Obywatele w mundurach (Wydawnictwo Magnum 2000). Był konsultantem historycznym filmu Stevena Spielberga Szeregowiec Ryan.


Obywatele w mundurach ( Stephen E. Ambrose )

Kontynuacja wcześniejszej książki Stephena
E. Ambrose'a D-Day. W swej nowej książce, która również stała się wielkim bestsellerem
w Stanach Zjednoczonych, autor opowiada
o losach zwykłych żołnierzy w ostatniej fazie
II wojny światowej.
Źródłem stały się wspomnienia, dzienniki oraz korespondencja do rodzin i przyjaciół.
Stephen E. Ambrose, wykładowca historii
na University of New Orleans, jest także dyrektorem Eisenhower Center i National D-Day Museum w Nowym Orleanie. Napisał kilkanaście książek historycznych, między innymi dwutomową biografię Dwighta D. Eisenhowera. Był konsultantem historycznym Stevena Spielberga, reżysera głośnego filmu Szeregowiec Ryan, zawierającego sceny zapożyczone
z książki D-Day.


SAS - Kasta Wojowników ( James Albany )

Opowieść o paru sabotarzystach SAS, Porucznika Deacon'a , Sierżanta Campbell'a, i Kaprala McNair'a. Mają oni za zadanie uratować dr. Paget'a który zna tajne informacje na temat obrony Niemców. Większość akcji toczy sie w małej francuzkiej miejscowości St. Felice która jest zajeta przez SS, Leibstandarte oraz Totenkopf. Książka ukazuje również duże znaczenie kobiet w II WŚ, francuzkie partyzantki pomagaja dr. Pagetowi przeżyć w St. Felice.


Działa Nawarony ( Alistair MacLean )

Dość popularna książka u miłośników II WŚ. Historia o żołnierzach którzy nie mieli już nic do stracenia cennego, wysłali ich na wyspe Nawarone u wbrzez Turcji gdzie mieli zapobiedz katastrofie na wyspie Cheros gdzie bylo kilka tysięcy brytyjskich żołnierzy. Niemcy zaplanowali "zbombardowanie" tej wyspy, czym? potęznymi "Działami Nawarony".


Adziu & ChemicalRider

Copyright by MoHCenter (C) 2010


Medal of Honor is a registered trademark and belongs to Electronic Arts inc.

Other trademarks are the property of their respective owners.


Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2020 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.


Electronic Arts Logo

Fotograf Kraków